Ceturtdien, 11. februārī, Rīgā Mūkusalas ielas automazgātavā ar pneimatiskajiem ieročiem tika sašauts jauns vīrietis. Saistībā ar notikušo tās pašas dienas vakarā Valsts policija (VP) noskaidroja šāvēju atrašanās vietu un veiksmīgi īstenoja aizturēšanas operāciju, portālu “Delfi” informēja VP pārstāve Gita Gžibovska.

Policisti ir atsavinājuši abus uzbrukumā izmantotos pneimatiskos ieročus un vienu gāzes pistoli. Tāpat no aizturētajiem atsavinātas narkotiskās vielas. VP iegūtā informācija liecina, ka uzbrukuma motīvs bijis personisks konflikts.

Jau ziņots, ka ceturtdien ap pulksten 14.50 VP saņēma informāciju par to, ka Rīgā, Mūkusalas ielā, automazgātavā ir sašauts vīrietis. Notikuma vietā ieradās policisti, kā arī mediķi, kas cietušajam uz vietas sniedza medicīnisko palīdzību. Ņemot vērā, ka ievainojumi nebija smagi, cietušais vīrietis no hospitalizācijas atteicās.

Likumsargi noskaidroja, ka noziegums izdarīts brīdī, kad cietušais vīrietis mazgājis savu automašīnu. Tobrīd notikuma vietā ar mašīnu "Mercedes-Benz" piebraukuši divi vīrieši, kuri izkāpuši no spēkrata, un ar diviem ieročiem viņu sašāvuši, pēc kā ar šo pašu automašīnu aizbraukuši prom.

Uzbrucēju automašīna "Mercedes-Benz" un automašīnas īpašnieks nekavējoties tika izsludināts meklēšanā. Veicot operatīvos pasākumus, tika noskaidrots, ka personas ar meklēšanā izsludināto spēkratu pārvietojas pa Purvciema mikrorajonu Rīgā. Ap pulksten 22 policisti sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljona un Rīgas reģiona pārvaldes likumsargiem Rīgā, Vaidavas ielā, veica aizturēšanas operāciju. Apturētajā automašīnā atradās abi par šaušanu aizdomās turētie vīrieši, kas uzreiz tika aizturēti, kā arī vēl divas personas.

Aizdomās turētie ir dzimuši 2000. un 2002. gadā un iepriekš nav sodīti.

Pārbaudot automašīnu "Mercedes-Benz", aizturēto personīgās mantas un, veicot kratīšanu dzīvesvietā, tika konstatēti un atsavināti ap 200 gramu dažādu narkotisko vielu. Šīm vielām nozīmēta ekspertīze, taču, visticamāk, izņemto vielu vidū ir marihuāna, MDMA un LSD. Tāpat atsavināti abi uzbrukumā izmantotie nereģistrētie pneimatiskie ieroči un viena gāzes pistole.

Valsts policijas iegūtā informācija liecina, ka uzbrukuma motīvs bijis personisks konflikts. Cietušais ar vienu no aizturētajiem iepriekš bija pazīstams, taču ilgstoši nebija ticies. Starp abiem jaunajiem vīriešiem interneta vidē bija izcēlies konflikts, pēc kā abi nolēmuši tikties pie automazgātavas. Otrs uzbrucējs atbraucis līdzi, un viņš cietušo nepazina.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu, vai ja tas izdarīts, lietojot ieročus. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tāpat personām būs jāatbild par pneimatisko ieroču nereģistrēšanu un, ja ekspertīzē apstiprināsies, ka izņemtās vielas ir narkotikas, arī par narkotisko vielu glabāšanu.

Aizturētās personas šobrīd atrodas izolatorā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!