Foto: LETA

Rīgas apgabaltiesa kārtējo reizi ir noraidījusi bijušā Ventspils mēra Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") lūgumu pārskatīt viņam noteikto drošības līdzekli – apcietinājumu, pavēstīja Lemberga aizstāvis Māris Grudulis.

Lembergs pašlaik uzturas cietumu slimnīcā Olainē, kur nonāca, jo saslima ar Covid-19.

Kā pastāstīja aizstāvis, Lembergs ar "Johnson&Johnson" vakcīnu pret Covid-19 tika potēts 10. maijā. Esot apcietinājumā, Lembergs lūdzis viņam nodrošināt balstvalkcīnu, taču tā neesot nodrošināta, kā arī neesot saņemtas atbildes uz viņa un aizstāvju lūgumiem šajā jautājumā, norādīja Grudulis.

Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) Centrālcietuma ieslodzītajiem piedāvājusi iespēju saņemt balstvakcināciju ar "Johnson&Johnson" vakcīnu, taču šai vakcīnai veltīti visai kritiski vērtējumi par tās salīdzinoši zemo efektivitāti. Imunizācijas valsts padome pēc potēšanās ar "Johnson&Johnson" vakcīnu iesaka saņemt otru poti no "Pfizer" vai "Moderna".

IeVP, nekomentējot konkrēto Lemberga gadījumu, aģentūrai LETA skaidroja, ka "Johnson&Johnson" vakcīna izvēlēta, jo šī vakcīna esot vispieprasītākā Centrālcietuma ieslodzīto vidū, tādēļ nav pasūtītas citas vakcīnas.

Jautājumus, kas saistīti ar Lemberga vakcināciju, pārvalde atteicās komentēt, jo tie "skar informāciju par personas veselību".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!