Foto: Pixabay

Valsts policija (VP) šā gada janvārī pabeidza izmeklēšanu un nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par 1,14 miljonu eiro piesavināšanos, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu mantkārīgā nolūkā un naudas legalizāciju lielā apmērā, portālu "Delfi" informēja VP.

Veicot virkni izmeklēšanas darbību tika iegūti un nostiprināti pierādījumi tam, ka kāda uzņēmuma valdes loceklis, pārsniedzot viņam piešķirtās pilnvaras, mantkārīgu motīvu vadīts ieķīlāja uzņēmumam piederošo nekustamo īpašumu, kā rezultātā iegūstot naudas līdzekļus vairāk nekā 1 140 000 eiro, ko izlietoja pēc saviem ieskatiem jeb piesavinājās, pārskaitot uz viņa kontrolē esošo uzņēmumu kontiem.

Lai radītu maldīgu priekšstatu par naudas līdzekļu pārskaitīšanas likumību, persona uzņēmuma vārdā izveidoja formālus aizdevuma līgumus, kuri tika norādīti maksājuma uzdevumos, tādējādi veicot noziedzīgā ceļā iegūto naudas līdzekļu legalizāciju.

Saistībā ar notikušo tika sākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 179. panta trešās daļas – par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā, kā arī pēc Krimināllikuma 196. panta otrās daļas – par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, un pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas – par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā.

Par piesavināšanos Krimināllikums paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Šobrīd vienai personai piemērots aizdomās turamā statuss.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!