Foto: F64

Naktī uz 9. februāri Cēsu novadā uz autoceļa tika atrasta pamesta automašīna "Hyundai", kuras atrašanās vieta apdraudēja satiksmes drošību. Veicot procesuālās darbības, tika noskaidrots, ka automašīna tika nozagta kādā Valmieras novada servisā, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

9. februārī pulksten 4.20 tika saņemta informācija, ka Cēsu novadā, Straupes pagastā, uz autoceļa ir atstāta automašīna, kura apdraud satiksmes drošību.

Izbraucot policijas norīkojumam, uz ceļa tika atrasta neaizslēgta automašīna „Hyundai", ar iespējamām tehniskām problēmām.

Neviena persona automašīnas tuvumā tobrīd netika atrasta.

Veicot procesuālās darbības, tika noskaidrots transportlīdzekļa īpašnieks, kā arī iegūta informācija, ka automašīnai ir jāatrodas kāda Valmieras novada servisa teritorijā. Pārbaudot servisa adresi, tika konstatēts, ka ir sabojāti tā vārti un īpašnieka automašīna ir nozagta.

Tikmēr Cēsu iecirkņa policijas norīkojums, turpinot notikuma vietas apstākļu pārbaudi un patrulēšanu, dažus kilometrus no pamestās automašīnas, sastapa gājēju, kurš nespēja izskaidrot savas atrašanās vietas iemeslus.

Policija uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja vīrieti.

10. februārī tiesa piemēroja 1992. gadā dzimušajam vīrietim drošības līdzekli – apcietinājumu.

Vīrietis jau iepriekš nonācis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 3. daļas un 185. panta 1. daļas.

Kā norāda policijā, par transportlīdzekļa zādzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policijā atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!