Foto: DELFI

Valsts drošības dienests (VDD) šā gada 16. martā ir uzsācis kriminālprocesu pret vienu personu par Krievijas izvērstās agresijas pret Ukrainu publisku attaisnošanu un slavināšanu, portāls "Delfi" uzzināja VDD.

Kriminālprocess uzsākts saskaņā ar Krimināllikuma 74.1. pantu, pamatojoties uz dienesta rīcībā esošu informāciju, ka persona publiski veikusi darbības, kas attaisno un slavina Krievijas bruņoto spēku militāro agresiju Ukrainā.

Šis likuma pants par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu vai īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu vai rupju noniecināšanu kā sodu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai probācijas uzraudzību, vai sabiedrisko darbu, vai arī naudas sodu.

VDD vēsta, ka minēto personu 16. marta latviešu leģionāru piemiņas pasākumu laikā pie Brīvības pieminekļa aizturēja Valsts policijas (VP) amatpersonas.

Kriminālprocesa ietvaros VDD pēc tam ar personu saistītos objektos Rīgā un kādā citā apdzīvotā vietā Latvijā veica neatliekamas procesuālās darbības.

Izmeklēšana šajā lietā turpinās un VDD sniegs papildu informāciju par tās gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

"Delfi" jau rakstīja, ka VP trešdien, 16. martā, pie Brīvības pieminekļa aizturēja sievieti, kura bija ieradusies ar Krievijas iebrukumu Ukrainā atbalstošu simboliku, portāls "Delfi" noskaidroja policijā.

VP portālam "Delfi" apliecināja, ka šai sievietei piemērots 350 eiro liels administratīvais sods.

"Delfi" novēroja, ka sieviete neiesaistījās konfrontācijās ar leģionāru piemiņas gājiena dalībniekiem, taču viņu nepārtraukti uzraudzīja vairāki kārtības sargi.

Šī pati sieviete iepriekš ar līdzīgu simboliku ieradās arī piketā pret Krievijas iebrukumu Ukrainā, kas norisinājās pie Krievijas vēstniecības.

Tāpat sociālajos tīklos redzami attēli, kuros sievietei ir soma, uz kuras ir liels "Z" simbols, kas šobrīd tiek asociēts ar Krievijas agresijas attaisnošanu.

VP portālam trešdien "Delfi" apliecināja, ka šī sieviete jau iepriekš ir nonākusi likumsargu redzeslokā par līdzīgām darbībām. Sieviete šoreiz iecirknī nogādāta, lai noskaidrotu apstākļus.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka ikgadējas latviešu leģionāru gājiens Rīgā šogad pie sv. Jāņa baznīcas sākās mierīgi, kā arī noritēja bez būtiskiem incidentiem.

Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".

Portāls "Delfi" turpina sekot notikumiem Ukrainā teksta tiešraidē.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!