Foto: Valsts policija

Piektdien, 25. martā, Valsts policijas (VP) likumsargi, sadarbojoties ar kinologu un dienesta suni Darvinu, veica preventīva rakstura pārbaudes divās izglītības iestādēs Bauskas novadā.

Par dažādiem likumpārkāpumiem policisti ir uzsākuši 16 administratīvo pārkāpumu procesus, portālu "Delfi" informēja policijas pārstāve Dace Kalniņa.

Pārbaudes laikā dienesta suns norādīja uz trīs jauniešiem, kuri aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāti uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē.

Policijā par minēto ir sākti trīs administratīvo pārkāpumu procesi un tiek gaidīti ķīmiski – toksiloģiskās izmeklēšanas rezultāti.

Pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48. panta pirmo daļu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro, turklāt pozitīvu ķīmiski – toksikoloģisko izmeklēšanas rezultātu gadījumā ir jāsedz arī izmeklējumu izmaksas.

Tāpat pārbaudes laikā policisti konstatēja, ka četri jaunieši pie sevis glabā cigaretes un tabakas izstrādājumus, savukārt deviņi jaunieši – elektroniskās smēķēšanas ierīces, tādējādi pārkāpjot Bērnu tiesību aizsardzības likuma 48. panta pirmo daļu, kas nosaka, ka bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes.

Visos 13 gadījumos arī tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi. Kopumā dienesta suns pie jauniešiem atrada 31 cigareti, tabakas izstrādājumus, divas elektroniskās smēķēšanas ierīces uzpildes šķidruma tvertnes un 12 elektroniskās smēķēšanas ierīces, informē VP.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļas par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu 15 eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!