Foto: Valsts policija

Trešdien, 30. martā, Valsts policija (VP) sadarbībā ar kinologiem un dienesta suņiem Marko un Yaro devās uz kādu skolu Dienvidkurzemes novadā, lai pārbaudītu, vai pie nepilngadīgiem skolēniem neatrodas aizliegtas vielas. Suņi pie bērniem atrada dažādus tabakas izstrādājumus, portālam "Delfi" pavēstīja VP.

Pārbaudes notika sadarbībā ar skolas vadību. Likumsargi ar suņiem pārbaudīja sešas klases – gan vidusskolas, gan pamatskolas klases.

Pie viena jaunieša tika atrasta elektroniskā smēķēšanas ierīce un divas tās uzpildes tvertnes, bet pie otra jaunieša konstatētas trīs zelējamās tabakas paciņas, kuras jaunietis bija izlietojis. Jauniešiem ir 16 un 17 gadi un pret abiem ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi, informē policija.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro.

Savukārt par smēķēšanu vai bezdūmu tabakas izstrādājumu lietošanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro.

VP norāda, ka šādas pārbaudes rīko galvenokārt pēc skolas vadības iniciatīvas un pieteikuma, kā arī gadījumos, ja saņemti signāli no apkārtējiem, ka notiek tabakas izstrādājumu lietošana nepilngadīgo vidū. Šādas pārbaudes tiks rīkotas arī turpmāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!