Foto: DELFI

Latvijas Eiroparlamenta deputāte Tatjana Ždanoka (LKS) nav lūgusi Valsts policiju (VP) ierosināt kriminālprocesu saistībā ar to, ka viņas dzīvesvietas vārti nokrāsoti Ukrainas karoga krāsās, portālam "Delfi" apliecināja likumsargi.

Lai arī VP saņemta informācija par notikušo, kriminālprocess tomēr nav ierosināts.

"Delfi" jau rakstīja, ka Ždanoka ceturtdien apliecināja, ka viņas Garciema īpašuma vārti pārkrāsoti Ukrainas karoga krāsās. Viņa teica, ka ir vērsusies policijā.

Par notikušo sociālajā medijā "Twitter" vēstīja Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

Jau vēstīts, ka Ždanoka, kas parlamentā ievēlēta no "Latvijas Krievu savienības", kā liecina informācija deputātes eiroparlamentārieša lapā, no 1. aprīļa vairs nepieder ne pie vienas frakcijas.

Politiķe presei apstiprinājusi, ka šķiršanās no grupas ir saistīta ar politiķes viedokli par Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Iepriekš ziņots, ka Ždanoka bija viena no nedaudzajiem deputātiem, kuri martā neatbalstīja EP rezolūciju pret Krievijas agresiju Ukrainā, kurā tika pieprasītas stingrākas sankcijas pret Krieviju un iezīmēti centieni piešķirt Ukrainai Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusu.

Tāpat ziņots, ka Krievija 24. februārī sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai.

Starptautiskā Krimināltiesa uzsākusi izmeklēšanu par situāciju Ukrainā, kur ar katru dienu palielinās civiliedzīvotāju upuru skaits, kā arī bēgļu plūsmas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!