Foto: Valsts policija
Likumsargi Vangažos atsavinājuši 60 gramus kokaīna un Ropažu novadā – 5860 litrus nelikumīgi uzglabātu naftas produktu, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā (VP).

25. aprīlī VP Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirknī tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 220.1 panta pirmās daļas – par nelikumīgu naftas produktu glabāšanu.

VP neatliekamības kārtā ar prokurora akceptu veica kratīšanu kādā adresē Ropažu novadā, kuras laikā atrada un izņēma aptuveni 5860 litrus šķidruma ar naftas produktiem raksturīgu smaržu bez dokumentācijas.

Pret 1969. gadā dzimušu vīrieti ir uzsākts kriminālprocess.

Izņemtie naftas produkti nodoti glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Savukārt 21. februārī iepriekš uzsāktā kriminālprocesā par narkotisko vielu realizāciju Vangažos aizturēja 1995. gadā dzimušu vīrieti.

Šajā kriminālprocesā tika veiktas trīs kratīšanas, viena no tām neatliekamības kārtā ar prokurora akceptu. Kratīšanas laikā likumsargi atrada un izņēma apmēram 60 gramus narkotiskās vielas, kā aizturētais paskaidroja, tas esot kokaīns.

Tāpat tika izņemti elektroniskie svari un skaidra nauda 1350 eiro.

1995. gadā dzimušais vīrietis aizturēšanas brīdī pārvietojās ar automašīnu un policistiem radās pamatotas aizdomas, ka vīrietis automašīnu vadīja, iespējams, narkotisko vielu reibumā, tādēļ tika piesaistīti arī likumsargi no Ceļu policijas bataljona.

Aizturētais jau agrāk bijis tiesāts un savu vainu narkotisko vielu realizācijā atzina pilnībā.

Pēc aizturēšanas vīrietis nogādāts medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai un pēcāk ievietots īslaicīgas aizturēšanas vietā.

Arī atsavinātajai vielai tika nozīmēta ekspertīze, lai noskaidrotu tās precīzu izcelsmi un svaru.

Tāpat VP Siguldas iecirkņa kriminālpolicijas darbinieki kādā iepriekš uzsāktā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 221.6 panta par tabakas izstrādājumu realizāciju nelielā apmērā šā gada 13. aprīlī veica sankcionētu kratīšanu kādā adresē Rīgā, Struktoru ielā, kur tika atrasts un izņemts 31 bloks jeb 6200 vienības "NZ" markas cigarešu bez Latvijas akcīzes markām.

Pēcāk kriminālprocess tika pārkvalificēts, bet 1965. gadā dzimušais vīrietis – atzīts par aizdomās turamo.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!