Foto: Pixabay

Šī gada 19. aprīlī Dienvidlatgales prokuratūras prokurors tiesai nodeva krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas divas pašvaldības amatpersonas, kuras personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās izdarīja dokumenta viltošanu un viltota dokumenta izsniegšanu, apzinoties, ka dokuments ir viltots. Krimināllieta tiks skatīta Daugavpils tiesā, portālam "Delfi" pavēstīja prokuratūrā.

Kādas pašvaldības amatpersona nolūkā piešķirt pašvaldības finansējumu kādas biedrības projektam, būdama pašvaldības mazo grantu projektu izvērtēšanas komisijas locekle, ļaunprātīgi izmantoja savas pilnvaras, piekļuva pašvaldības dienesta datoram, kurā datordrukā atradās izvērtēšanas komisijas sanāksmes protokols, kurš saturēja patiesas ziņas, un uzsāka šī dokumenta falsifikāciju, veicot tajā labojumus.

Amatpersona protokolā aizstāja viena biedrības sagatavotā projekta nosaukumu ar citu šīs pašas biedrības sagatavotā projekta nosaukumu, apzinoties, ka citi izvērtēšanas komisijas locekļi par finansiālo atbalstu šim projektam nav balsojuši.

Amatpersona veica labojumus arī projekta īstenošanai piešķiramā finansējuma apjomā. Maldinot, ka izmaiņas tika saskaņotas, amatpersona ar viltu panāca, ka komisijas sanāksmes protokolu parakstīja sanāksmes protokolētāja.

Pēc šo darbību veikšanas amatpersona saskaņā ar iepriekšējo noziedzīgo vienošanos nodeva falsificēto izvērtēšanas komisijas sanāksmes protokolu parakstīt otrai apsūdzētajai amatpersonai, pēc kā sastādīja līgumu par projekta ieviešanu un nodeva to parakstīt otrai apsūdzētajai amatpersonai. Pēc tam līgumu parakstīja arī biedrības valdes loceklis, būdams maldināts par to, ka izvērtēšanas komisija sniedza finansiālo atbalstu konkrētajam projektam.

Prokurors apsūdzētās amatpersonas pie kriminālatbildības saucis pēc Krimināllikuma 327. panta otrās daļas, par ko sankcija paredz sodu – brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai probācijas uzraudzību, vai sabiedrisko darbu, vai naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!