Foto: EPA/Scanpix/LETA

Pirmdien, 9. maijā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu fizisku personu par nepatiesas informācijas ievadīšanu automatizētā datu apstrādes sistēmā pēc personu fiktīvas vakcinēšanas pret Covid-19.

Krimināllietā iegūtie pierādījumi liecina, ka medicīnas darbiniece, kas nodarbināta vakcinācijas punktā tirdzniecības centrā, veikusi personu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 un īstenojusi nepieciešamās darbības, lai informācija par it kā notikušo vakcinācijas faktu tiktu ievadīta E-veselības sistēmā un personas saņemtu sadarbspējīgu sertifikātu.

Īstenojot šādas darbības, medicīnas darbiniece, iespējams, izdarījusi Krimināllikuma 243. panta piektajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarīj­umu – apzināti ievadījusi nepatiesu informāciju automatizētā datu apstrādes sistēmā, kas saistīta ar valsts sociālo drošību.

KNAB ieguva pierādījumus, ka konkrētā medicīnas darbiniece varētu būt veikusi vakcinācijas imitāciju 11 personām.

Krimināllietas izmeklēšanas laikā KNAB ieguva ziņas par vēl 320 personām, kuras, iespējams, fiktīvi vakcinētas un saņēmušas sadarbspējīgus sertifikātus, un informāciju atbilstoši institucionālajai kompetencei nosūtīja Valsts policijai.

KNAB, nosūtot 2021. gada 17. septembrī uzsāktās krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdz attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Turpmāk prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas tālāko virzību.

Iepriekš ziņots, ka Valsts policija šogad un pērn par iespējamu fiktīvu vakcināciju sākusi 60 kriminālprocesus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!