Foto: Valsts policija

Valsts policija (VP) pagājušajā nedēļā atsavinājusi 16 kilogramus marihuānas, kas, visticamāk, kontrabandas ceļā ievesta no Spānijas, kā arī kokaīnu un citas apreibinošās vielas, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

VP bija saņemta informācija par narkotiku kontrabandu, kas Latvijā tiek ievesta no Spānijas. Piektdien, 13. maijā, VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas likumsargi saistībā ar šo noziegumu sadarbībā ar VP Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekiem uz autoceļa A2 apturēja automašīnas vadītāju.

Veicot kratīšanu transportlīdzeklī, pārtikas kravā – čipsu pakās, tika konstatēti kopumā pieci kilogrami marihuānas.

Veicot vairākas kratīšanas Rīgā personas dzīvesvietā un garāžā, tika konstatēti un atsavināti vēl 11 kilogrami marihuānas.

Izmeklēšanas laikā iegūtā pašreizējā informācija liecina, ka aizturētais 1976. gadā dzimušais vīrietis ilgstoši bijis saistīts ar narkotiku kontrabandu no Spānijas, izmantojot loģistikas uzņēmumu pakalpojumus, un narkotikas maskētas starp legālām precēm.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 trešās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vielām lielā apmērā.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Policija šobrīd turpina izmeklēšanu, kuras ietvaros tiek skaidrotas pārējās personas, kas, iespējams, saistītas ar šo noziegumu.

Tāpat VP Pļavniekos 12. maijā par kokaīna tirdzniecību aizturēja 1986. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš bijis policijas redzeslokā. Pie viņa tika atrasti 50 grami kokaīna. Veicot kratīšanu vīrieša dzīvesvietā, atsavināta skaidra nauda – 50 000 eiro, kas, visticamāk, iegūta no narkotiku realizācijas. Konfiscēta arī 20 000 eiro vērta automašīna, un tiks lemts jautājums par aresta uzlikšanu šim transportlīdzeklim.

Personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums ar iespēju samaksāt drošības naudu.

Tāpat policija bija saņēmusi informāciju no iedzīvotājiem par narkotiku tirdzniecību kādā daudzdzīvokļu mājā Imantā. Lai operatīvi varētu iekļūt dzīvoklī un novērstu pierādījumu iznīcināšanas risku, aizturēšanas operācijā tika piesaistīta pretterorisma vienība "Omega".

Dzīvoklī policija aizturēja 1966. gadā dzimušu sievieti un 2000. gadā dzimušu jaunieti. Veicot šajā adresē kratīšanu, tika atrasti un atsavināti 30 grami kokaīna, 160 grami amfetamīna, 30 grami marihuānas un 2600 eiro, kas, visticamāk, iegūti no narkotiku realizēšanas.

Abām aizdomās turētajām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Saistībā ar iepriekš minētajiem gadījumiem Pļavniekos un Imantā ir uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un neatļautu realizēšanu, ja tās izdarītas ar narkotiskajām vielām lielā apmērā.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības apņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!