Foto: F64

Iekšējās drošības birojs (IDB) šī gada maija beigās Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nosūtīja kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu, kura ilgstošā laika periodā pieņēmusi kukuļus, lai tādējādi piesegtu akcīzes preču pretlikumīgu tirdzniecību, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, portālu "Delfi" informēja birojā.

Vienlaikus IDB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret trim privātpersonām.

IDB pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka policists, kura dienesta pienākumos savulaik ietilpa ar akcīzes nodokli apliekamu preču pretlikumīgas tirdzniecības apkarošana, ilgstošā laika periodā pēc pieprasīšanas regulāri saņēma kukuļus no privātpersonām, kuras nodarbojās ar tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti, lai tādējādi netiktu fiksēts minētais likumpārkāpums normatīvajos aktos noteiktā kārtībā. Pirmstiesas izmeklēšanā tika noskaidrots, ka VP amatpersonai kopumā kukulī tika nodota skaidra nauda vairāk nekā 8000 eiro vērtībā.

Veicot izmeklēšanu, IDB noskaidroja, ka divas no trim privātpersonām, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, veica pretlikumīgu tabakas izstrādājumu glabāšanu, pārvadāšanu un realizēšanu, kā arī iegādājās, glabāja un pārvadāja psihotropās vielas lielā apmērā realizācijas nolūkā. Vienlaikus IDB noskaidroja, ka policists, kā arī divas privātpersonas legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus lielā apmērā.

Saistībā ar iepriekš minētajām pretlikumīgajām darbībām pret likumsargu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – kukuļņemšanu, Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Krimināllikuma 320. pants kā sodu paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Savukārt šī paša likuma 195. pants par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Attiecībā pret divām no trim privātpersonām rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par kukuļdošanu, tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvadāšanu un realizāciju, kā arī par psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu realizācijas nolūkā lielā apmērā. Vienlaikus pret divām privātpersonām rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu lielā apmērā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!