Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Pagājušajā nedēļas nogalē policisti, veicot interneta monitoringu, konstatēja, ka kāds liepājnieks sociālā medija "TikTok" tiešsaistē translēja video, kurā redzams, kā viņš, atrodoties dzīvoklī ar vēl kādu cilvēku, pielieto pneimatisko ieroci. Kopumā pret vīrieti sākti trīs administratīvā pārkāpuma procesi, portālam "Delfi" norādīja Valsts policijas (VP) pārstāve Madara Šeršņova.

29. maijā VP, veicot interneta monitoringu vietnē "TikTok" konstatēja, ka kāds vīrietis tiešsaistē translēja video, kur pielietoja pneimatisko ieroci, šaujot ar to pa mēbelēm. Likumsargi identificēja vīrieti, uzzināja viņa dzīvesvietu un devās uz adresi Liepājā, Zaļās birzs mikrorajonā.

VP informāciju nodeva arī pašvaldības policijai, jo šis vīrietis no daudzdzīvokļu mājas piektā stāva loga izmeta televizoru un gatavojās mest ārā ledusskapi.

Likumsargi ieradās notikuma vietā un daudzdzīvokļu mājas pagalmā pamanīja lauskas no televizora, savukārt pie kāpņutelpas ieejas atradās televizors. Policisti devās uz dzīvokli, kur notika nekārtības un pārtrauca likumpārkāpumus. Vīrietis, kurš bija izmantojis pneimatisko ieroci, skaidroja, ka ieroci iegādājies, lai savā brīvajā laikā šautu pa bundžām un mērķiem, taču šoreiz viņš izdomājis interneta tiešraidē demonstrēt, kā viņš dzīvoklī šauj pa savu datora monitoru un noliktiem mērķiem.

Vīrietis atradās alkohola reibumā un dzīvoklī atradās vēl viena persona, tādējādi ar savām darbībām viņš apdraudēja ne tikai sevi, bet arī citus. Veicot alkohola pārbaudi vīrieša izelpā, konstatēts, ka viņš atradies 2,13 promiļu reibumā.

Par notikušo policija uzsāka administratīvo pārkāpumu procesus pret abām personām par sīko huligānismu, jo abi cilvēki no dzīvokļa balkona izmeta vairākus priekšmetus, tādejādi apdraudot iedzīvotāju drošību.

Pret pneimatiskā ieroča īpašnieku uzsākts administratīvā pārkāpuma process par pneimatiskā ieroča izmantošanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles. Tāpat likumsargi notikuma vietā vīrietim konfiscēja pneimatisko ieroci un skrotis.

Par sīko huligānismu un ieroča izmantošanu, atrodoties alkohola reibumā vīrietim piemērots naudas sods – 1445 eiro.

Savukārt Liepājas pilsētas Pašvaldības policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par atkritumu izmešanu tam neparedzētā un nepiemērotā vietā. Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu, par šādu pārkāpumu tiek piemērots brīdinājums vai naudas sods fiziskai personai no 50 līdz 750 eiro, bet juridiskai personai – no 250 līdz 1500 eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!