Foto: Valsts policija

Valsts policija (VP), veicot sankcionētu kratīšanu sešās dzīvesvietās Valmieras novadā, pie diviem vīriešiem atrada septiņus šaujamieročus un 84 patronas, portālu "Delfi" informēja VP pārstāve Ieva Ploriņa.


Šī gada maijā VP Valmieras iecirkņa saņēma informāciju par draudiem kāda cilvēka dzīvībai un veselībai. Pārbaudot minēto informāciju, noskaidrojās, ka draudu izteikšanā iesaistītās personas, iespējams, glabā šaujamieročus un munīciju.

Veicot sankcionētu kratīšanu, atrasti un izņemti septiņi šaujamieročiem līdzīgi priekšmeti un 84 patronas.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēti 1963. gadā un 2000. gadā dzimuši vīrieši, kuri jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā saistībā ar nelikumīgu šaujamieroču un munīcijas glabāšanu.

Pret abiem vīriešiem uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Krimināllikuma 233. panta otrā daļa paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Kratīšanas laikā izņemtie šaujamieročiem līdzīgie priekšmeti un munīcija nosūtīti ekspertīzes veikšanai. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!