Foto: Valsts policija
Liepājā aizdomās par automašīnas zādzību, avārijas izraisīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē, kā arī par mašīnas vadīšanu bez tiesībām tika aizturēts jaunietis, kuram šobrīd ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, portālu "Delfi" informēja Valsts policijā (VP).

3. jūnijā ap pulksten trijiem naktī VP saņēma informāciju, ka Liepājā, Jūras ielā ir noticis ceļu satiksmes negadījums – automašīna "Toyota" iebraukusi ēkas sienā. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un konstatēja, ka transportlīdzekļa vadītājs bija devies prom. Apskatot pilsētas videonovērošanas kameru ierakstus, bija redzams, kurā virzienā jaunietis devies. Likumsargi jaunieti aizturēja Liepājā, Raiņa ielā.

Noskaidrots, ka jaunietis, būdams alkohola reibumā, gājis gar promenādi un pamanījis automašīnu "Toyota", kura bija iedarbināta un neviens tajā neatradās. Jaunietis iesēdies automašīnā, uzsācis kustību, taču iebraucis ēkas sienā, to bojājot, pēc kā pametis notikuma vietu.

Pret jaunieti ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par ceļu satiksmes negadījumu un par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu, neziņojot par notikušo policijai, savukārt kriminālprocess uzsākts par automašīnas zādzību un transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām.

Jaunieša izelpā konstatētas 2,34 promiles alkohola. Nepilngadīgais jaunietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Likumsargi sestdien, 4. jūnijā devās uz tiesu lūgt piemērot jaunietim drošības līdzekli – apcietinājumu, kas šobrīd jau ir stājies spēkā.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa zādzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!