Foto: Shutterstock

Šī gada maija beigās Valsts policija (VP) prokuratūrai nosūtīja kriminālprocesu par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kuru rezultātā cietušais miris. Divi jaunieši atzīti par aizdomās turētajiem, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

Aizdomās turētie vīrieši ir dzimuši 2000. gadā un 2003. gadā.

Šī gada janvārī, Valmierā, konflikta laikā uz ielas 1960. gadā dzimušam vīrietim nodarīti smagi miesas bojājumi, kā rezultātā viņš no gūtajiem miesas bojājumiem slimnīcā mira.

Aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu likumsargi aizturēja divus vīriešus, kuriem tiesa vēlāk piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka abi vīrieši izdarījuši arī vairākas zādzības, kas kvalificētas pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas.

Valmieras iecirkņa likumsargi ir pabeiguši izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevuši to tālāk Vidzemes prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Krimināllikums par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, vai par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa, paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!