Foto: Reuters/Scanpix

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par tabakas izstrādājumu kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā Ludzas novada pierobežas teritorijā ar Krieviju aizturēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes amatpersonu, kā arī piecas privātpersonas, portāls "Delfi" uzzināja IDB.

Veicot sarežģītu un kompleksu operatīvās darbības pasākumu kopumu, IDB identificēja, ka noziedzīgais grupējums, izmantojot bezpilota lidaparātu, ilgstošā laika periodā no Krievijas uz Latviju regulāri pārvietojis tabakas izstrādājumus bez Latvijas akcīzes nodokļa markām.

Šī gada 10. jūnijā IDB procesuālo darbību laikā aizturēja sešas personas, atrada un izņēma bezpilota lidaparātu un vairāk nekā 127 000 cigaretes bez Latvijas akcīzes nodokļa markām, kā arī pie aizturētājām personām atrada un izņēma skaidru naudu.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190. panta trešās daļas – par kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā.

Pašlaik visām sešām aizturētajām personām kriminālprocesā piemērots aizdomās turēto personu statuss. Piecām no sešām aizturētajām noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajām personām, tostarp arī VUGD amatpersonai, tiesa piemērojusi ar drošības līdzekli – apcietinājumu.

Krimināllikuma 190. panta trešā daļa kā sodu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Izmeklēšanas interesēs papildu informāciju IDB nesniedz.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!