Foto: LETA

Ceturtdien, 16. jūnijā, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 53 likumpārkāpējus, portālu "Delfi" informēja robežsardzes pārstāve Ginta Skangale.

Kā informēja Skangale, uz ārējām robežām konstatēti 23 robežpārkāpēji, tajā skaitā ieceļošana Latvijā liegta trīs ārzemniekiem.

Grebņevas, Terehovas un Lidostas „Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta diviem Krievijas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, vienam Moldovas pilsonim, jo ārzemniekam liegts ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Tāpat uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti 11 ārzemniekiem. Kā norāda Skangale, Grebņevas, Terehovas un Lidostas „Rīga" robežkontroles punktā konstatēti deviņi Ukrainas, viens Moldovas un viens Lielbritānijas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts vīzā vai bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti septiņām personām – trīs Igaunijas, diviem Krievijas, vienam Baltkrievijas un vienam Latvijas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 22 personām – sešiem Krievijas, pieciem Baltkrievijas, diviem Latvijas, diviem Igaunijas, diviem Kazahstānas, vienam Moldovas, vienam Grieķijas, diviem Serbijas, vienam Lietuvas, vienam Kazahstānas, vienam Moldovas, vienam Ukrainas un vienam Vācijas pilsonim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!