Foto: Pexels.com, EKATERINA BOLOVTSOVA
Vidzemes rajona tiesa par krāpšanu iepirkumā notiesājusi trīs Latvijas pilsoņus, kuri īstenoja Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansētu projektu par divu tuneļveida siltumnīcu būvniecību, informēja prokuratūrā.

Kopš Eiropas prokuratūras (EPPO) izveides tas ir pirmais notiesājošais spriedums EPPO izmeklētajā lietā Latvijā.

Laikā no 2017. gada decembra līdz 2018. gada novembrim personu grupa, iepriekš saskaņojot cenas, organizēja savā kontrolē esoša uzņēmuma uzvaru ELFLA atbalstītā iepirkumā. Latvijas Lauku atbalsta dienestam tika iesniegti nepatiesu informāciju saturoši dokumenti, uz kuru pamata dienests pieņēma lēmumu izmaksāt minētajam uzņēmumam atbalsta finansējumu 104 030 eiro apmērā.

2022. gada 3. maijā Eiropas deleģētais prokurors vienošanās procesa kārtībā nosūtīja tiesai krimināllietu pret trim fiziskajām personām par to, ka tās personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās ar viltu ieguva ELFLA atbalstītā projekta mantu, kā arī pret vienu juridisko personu piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai.

Apsūdzētie atzina savu vainu un izmantoja likumā paredzētās tiesības uz sadarbību, izvēlēdamies vienkāršāku procesa veidu.

Vienošanās paredzēja, ka prokurors lūdz tiesu atzīt apsūdzētos par vainīgiem minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un piespriest diviem apsūdzētajiem brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem un naudas sodu 2500 eiro, bet vienam apsūdzētajam - naudas sodu 2500 eiro.

Savukārt uzņēmumam prokurors lūdz tiesu piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekli - uzņēmuma bankas kontā esošo 5000 eiro konfiskāciju.

Apsūdzētās personas un uzņēmums ir pilnībā atmaksājuši nelikumīgi iegūto finansējumu.

Jūnijā tiesa, apstiprinot noslēgto vienošanos, pieņēma notiesājošu spriedumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!