Foto: stock.xchng
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apstiprinājusi vienošanos par sodu un kādam pensionāram par internetā publicētu komentāru, kurā vēlēta veiksme ukraiņu iznīcināšanā piemērojusi nosacītu cietumsodu.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka pastāstīja, ka apsūdzētais bija noslēdzis ar prokuroru vienošanos, proti, brīvības atņemšanu uz trīs mēnešiem un vienu dienu, nosakot to nosacīti ar pārbaudes laiku uz sešiem mēnešiem.

Apsūdzētais pensionārs atzinis, ka veicis darbību, kas vērsta uz nacionālā naida izraisīšanu, proti, viņš savu komentāru ierakstījis kādā interneta vietnē – pie raksta par karu Ukrainā, kur slavināja un vēlēja veiksmi Krievijai ukraiņu iznīcināšanā.

Apsūdzētā izteikumus bija vērtējis Tiesībsarga birojs, kas tos atzina par naida runu.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Valsts drošības dienests (VDD). Līdz 10. jūnijam dienests kopš Krievijas bruņoto spēku iebrukuma Ukrainā sācis 19 kriminālprocesus un no Valsts policijas (VP) pārņēmis četrus kriminālprocesus saistībā ar naida runu. Lielākā daļa no kriminālprocesiem saistīti ar agresīvu vēršanos pret Ukrainu un tās tautu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!