Foto: Publicitātes foto
Divu nedēļu laikā policija fiksējusi 41 pārkāpumu, kad bezpilota gaisa kuģis tiek vadīts neatļautā veidā, portāls "Delfi" uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Laikā no šā gada jūlija sākuma RPP darbinieki sākuši kontrolēt bezpilota gaisa kuģu (dronu) lidojumus gaisa telpā.

Biežāk izplatītie policijas konstatētie pārkāpumi ir lidošana augstumā virs 120 metriem, bezpilota lidaparāta nemarķēšana, drona vadīšana ārpus pilota redzamības zonas, kā arī lidošana bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas.

RPP bezpilota gaisa kuģu lidojumus kontrolē ar speciālas iekārtas palīdzību, kas nosaka drona atrašanās vietu, augstumu un pārvietošanās ātrumu.

Šīs iekārtas mērķis ir pārvaldīt gaisa telpu, lai, veicot lidojumus ar bezpilota gaisa kuģiem, tālvadības pilota vai tehniskās kļūmes dēļ neciestu trešās personas.

Piemēram, kontroli zaudējis vai krītošs bezpilota gaisa kuģis var savainot cilvēkus vai sabojāt citai personai piederošu īpašumu, savukārt, ja drons tiek pacelts pārāk lielā augstumā, tas var radīt draudus aviosatiksmei. Tādēļ Rīgas pašvaldības policija sadarbībā ar Civilās aviācijas aģentūru uzsākusi bezpilota lidaparātu kontroli Rīgas gaisa telpā.

RPP atgādina, ka maksimālais atļautais lidojumu augstums bezpilota lidaparātiem atvērtās kategorijas ietvaros ir 120 metri, ko mēra no zemes vai ūdens virsmas (nevis pacelšanās vietas).

Taču pirms lidojuma nepieciešams pārliecināties, vai konkrētajā vietā nav noteikts cits maksimālā lidojuma augstuma ierobežojums, jo atsevišķās teritorijās maksimālais atļautais lidojuma augstums samazinās līdz 50 metriem.

Lai tālvadības pilotiem atvieglotu informācijas iegūšanu par noteiktās teritorijas ierobežojumiem, AS "Latvijas gaisa satiksme" tīmekļvietnē ir publicējusi interaktīvu karti, kas pielāgota dronu lietotājiem, atzīmē RPP.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!