Foto: Shutterstock

Svētdien, 31. jūlijā, neilgi pēc pulksten 23.30 Rīgas pašvaldības policija (RPP) saņēma zvanu no kāda Pleskodāles iedzīvotāja, kurš skaidroja, ka blakus esošajā viesu namā apmēram 20 nepilngadīgi jaunieši trokšņo un lieto alkoholu, portāls "Delfi" uzzināja RPP.

Ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki pie sētas vārtiem sastapa nepilngadīgu jaunietis, kurš skaidroja, ka viesu namā notiek dzimšanas dienas ballīte un visi lieto alkoholiskos dzērienus.

Jaunietis apgalvoja, ka viesu namu noīrēja māte, kura tajā brīdī neatradās notikuma vietā. Tāpat puisis uzreiz telefoniski sazinājās ar māti, kura pēc neilga brīža ieradās.

Kārtības sargi puiša mātei paskaidroja ierašanās iemeslu, pēc kā likumsargi kopā ar jaunieša māti devās privātīpašuma teritorijā, kurā sastapa bariņu jauniešu.

Pārbaudot datus, policijas darbinieki secināja, ka no visām personām deviņi jaunieši ir nepilngadīgi, tādēļ viņiem tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Izrādījās, ka reibumā bija septiņi jaunieši, no tiem viens jaunietis gulēja dīvānā un bija tik stiprā reibumā, ka policisti nolēma izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus.

Apskatot guļošo jaunieti, ārsti secināja, ka puiša hospitalizācija nav nepieciešama, tādēļ nepilngadīgais jaunietis tika nodots vecākiem. Tāpat arī pārējie pusaudži tika nodoti tuviniekiem.

Ņemot vērā notikuma apstākļus, uzsākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi par atrašanos alkohola reibumā esot nepilngadīgiem. Tāpat atsevišķi tiks vērtēta vecāku atbildība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!