Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) amatpersonas svētdien, 14. augustā, divreiz vienas stundas laikā sastapa kādu šoferi, kurš atradās alkohola reibumā. Ja pirmajā reizē vīrietis nebija pie stūres un no policijas šķīrās vien ar sodu par neatļautu auto novietošanu, tad otrajā reizē dzērušais kungs vadīja automašīnu un nu viņu gaida krietni smagākas sekas, portāls "Delfi" uzzināja RPP.

Policijā skaidroja, ka 14. augustā, ap pulksten 5.30, patrulējot Centra apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki pamanīja "Audi" transportlīdzekli ar ieslēgtām avārijas gaismām, kas novietots stāvēšanai neatļautā vietā.

Piebraucot pie stāvošā transportlīdzekļa, kārtības sargi sastapa transportlīdzekļa īpašnieku, kurš bija manāmā alkohola reibumā. Īpašnieks atzina, ka esot dzēris, bet neesot braucis pie stūres. Arī notikuma vietā braukšanas fakts neapstiprinājās.

Ņemot vērā to, ka automašīna atradās stāvēšanai neatļautā vietā, tika izrakstīts administratīvā pārkāpuma sods, piemērojot 40 eiro naudas sodu. Vienlaikus likumsargi automašīnas īpašniekam vairākkārt piekodināja, ka viņš reibumā pie stūres sēsties nedrīkst.

Pēc neilgi laika, policijas darbinieki, netālu no iepriekšējās notikuma vietas, pamanīja to pašu "Audi" transportlīdzekli, kas atradās kustībā.

Automašīna tika apturēta, vadītāja sēdvietā atradās iepriekš sastaptais iereibušais transportlīdzekļa īpašnieks. Bija redzams, ka autovadītājs ir alkohola reibumā, pēc kā likumsargi izņēma transportlīdzekļa atslēgas.

Vadītājs nenoliedza savu braukšanu alkohola reibumā un, gaidot Valsts policijas ekipāžu, krāmēja somā lietas, kuras ņems līdzi. Viena no lietām, ko vadītājs ielika somā bija spirtu saturošs dzēriens.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas ekipāža, lai veiktu alkohola koncentrācijas pāraudi izelpā, kas uzrādīja vairāk nekā 2 promiles.

Dzērājšoferis un viņa automašīnas atslēgas tika nodotas Valsts policijas darbiniekiem turpmāko procesuālo darbību veikšanai. Tādēļ pašvaldības policijas palīdzība notikuma vietā vairs nebija nepieciešama.

Ceļu satiksmes likums nosaka, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!