Foto: DELFI

Iekšējās drošības birojs (IDB) augusta nogalē Austrumzemgales prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes amatpersonu un kādu privātpersonu par marihuānas sēšanu un audzēšanu, portāls "Delfi" uzzināja IDB.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka abi cilvēki pašdarinātā siltumnīcā lielās platībās audzēja narkotisko vielu – marihuānu – saturošus stādus. Izmeklēšanas laikā tika izņemti un ekspertīzes veikšanai nodoti teju 200 augu stādi.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajām personām tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp, VUGD amatpersonai – aizliegums ieņemt noteiktu amatu VUGD.

Saistībā ar iepriekš minētajām pretlikumīgajām darbībām pret VUGD darbinieku un privātpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 256. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – narkotiskās vielas saturošu augu neatļauta sēšana un audzēšana lielās platībās – izdarīšanu.

Par šādiem noziegumiem Krimināllikums paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Minētais noziedzīgais nodarījums tika atklāts un izmeklēts, sekmējoties IDB sadarbībai ar Valsts policiju.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!