Foto: Shutterstock
Šī gada 14. septembrī Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu krimināllietā par kādas personas seksuālu izmantošanu brīdī, kad tā uzturējusies kādā psihoneiroloģiskā slimnīcā, portāls "Delfi" uzzināja VP.

Policija noskaidroja iespējamo vainīgo personu, kura šobrīd izcieš sodu cietumā par analoģisku noziedzīgu nodarījumu.

2019. gadā VP tika saņemta informācija par kādu 1991. gadā dzimušu personu, kura, atrodoties psihoneiroloģiskā slimnīcā, cieta no seksuālas vardarbības. Persona tur esot uzturējusies deviņus gadus – laika posmā no 2000. līdz 2009. gadam. Valsts policija uzsāka kriminālprocesu un noskaidroja iespējamo vainīgo personu.

Likumsargi, veicot izmeklēšanu, noskaidroja, ka 2006. gada vasarā 1989. gadā dzimusī aizdomās turētā persona veica dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā pret iebiedēto tobrīd nepilngadīgo cietušo personu. Lai īstenotu noziedzīgo nodarījumu, aizdomās turētais pret cietušo pielietoja vardarbību, draudus un izmantoja viņa bezpalīdzības stāvokli, kas izpaudās regulārā viņa sišanā. Cietusī persona ir jaunāka par iespējamo vainīgo, tāpēc tobrīd baidījās no viņa un nespēja pretoties. Jāpiebilst, ka abas personas tolaik uzturējās slimnīcā un bija tās pacienti.

Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka pret cietušo personu ir veikti trīs sevišķi smagi noziedzīgi nodarījumi pēc Krimināllikuma 160. panta otrās daļas – par dzimumtieksmju citādu apmierināšanu pretdabiskā veidā, ja tādas darbības izdarītas ar nepilngadīgo, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot personas bezpalīdzības stāvokli. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem. Ņemot vērā, ka noziedzīgais nodarījums tika veikts 2006. gadā, kriminālprocess ir uzsākts, pamatojoties uz Krimināllikuma 160. panta redakciju, kas bija spēkā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdī.

Aizdomās turētā persona jau iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā par dzimumnoziegumiem un šobrīd izcieš sodu cietumā par vienu no tiem.

Nostiprinot pierādījumus par personas saistību ar inkriminētajām noziedzīgām darbībām, šī gada 14. septembrī krimināllieta tika nodota Vidzemes tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!