Фото: VID

Veicot kontroli uz Latvijas–Krievijas robežas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitnieki novērsa kāda robežas šķērsotāja mēģinājumu nedeklarējot izvest no Eiropas Savienības (ES) skaidru naudu 155 000 eiro apmērā, portāls "Delfi" uzzināja dienestā.

Nedeklarētā skaidrā nauda bija paslēpta transportlīdzekļa konstrukcijā zem sēdekļa, un to palīdzēja atrast muitas darba suns.

16. septembrī Terehovas muitas kontroles punktā, veicot no Latvijas izbraucošo transportlīdzekļu kontroli, muitas kinologs ar skaidras naudas meklēšanas suni kādā automobilī ar Vācijas numurzīmēm atklāja slēptuvi, kurā atradās liels daudzums nedeklarētas naudas.

Kontroles laikā suns kā naudas slēptuvi apzīmēja transportlīdzekļa vadītāja sēdekli. Uz muitas amatpersonas jautājumu par to, kas atrodas zem sēdekļa, persona sākotnēji atbildēja, ka tur nekā nav.

Tomēr, redzot dienesta suņa reakciju, robežas šķērsotājs atzina, ka zem sēdekļa ir paslēpta nauda.

Transportlīdzeklis tika novirzīts padziļinātās kontroles veikšanai. Tās laikā muitnieki konstatēja, ka transportlīdzekļa konstrukcijā zem sēdekļa noslēptas paciņas ar polietilēna plēvē iepakotām eiro banknotēm.

Noslēpjot no muitas kontroles, persona mēģināja pārvietot pāri robežai 155 000 eiro skaidrā naudā. Nedeklarētā nauda tika izņemta.

Par minēto faktu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas pret vienu personu par, iespējams, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kas ir izdarīta lielā apmērā.

Šķērsojot Latvijas valsts robežu vietās, kur tā ir arī ES ārējā robeža, jebkurai personai ir pienākums deklarēt skaidru naudu, kuras summa ir 10 000 eiro vai vairāk.

Fiziskajai personai rakstveidā jāaizpilda skaidras naudas deklarācijas veidlapa, tajā sniegto ziņu patiesumu apliecinot ar parakstu un, šķērsojot valsts ārējo robežu, tā jāiesniedz muitas amatpersonai.

Par normatīvajos aktos noteiktā skaidras naudas, ko, šķērsojot valsts robežu, ieved Latvijā vai izved no tās, deklarēšanas pienākuma neizpildīšanu piemēro naudas sodu divdesmit procentu apmērā no summas, kuru ir pienākums deklarēt.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !