Foto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli ievest 150 000 cigaretes jeb 7500 paciņas cigarešu, kuras bija paslēptas čuguna kravās, portālu "Delfi" informēja VID.

Otrdien, 27. septembrī, Indras muitas kontroles punktā muitas kinologam, ar suni pārbaudot kravas vilcienu, kas iebrauca no Baltkrievijas, radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonos ar čuguna kravu.

Muitas amatpersonas kopā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem veica fizisko kontroli un konstatēja, ka kravā paslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Tajos atradās 40 000 cigarešu "NZ" (2000 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Arī 24. septembrī Indras MKP, veicot no Baltkrievijas iebraukušā kravas vilciena kontroli, muitas kinologs ar suni atklāja nedeklarētas cigaretes vagonā ar čuguna kravu. Muitas amatpersonas, veicot vilciena vagona padziļināto kontroli, izņēma 30 000 cigarešu "NZ" un "Premjer" (1500 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Tajā pašā dienā, 24. septembrī, videonovērošanas un skenēšanas attēlu analīzes rezultātā Indras MKP muitas amatpersonas atklāja kontrabandas cigaretes vēl citā vilciena sastāvā. Veicot fizisko kontroli, muitnieki konstatēja, ka divos vagonos zem čuguna gabalu slāņa noslēpti četrpadsmit iepakojumi ar cigaretēm. Tajos atradās kopumā 80 000 cigarešu "NZ" un "Queen" jeb 4000 paciņas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!