Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitnieki atklājuši nedeklarētas cigaretes, kas bija paslēptas čuguna kravās un lokomotīves ventilācijas sistēmā. Kontroles rezultātā izņemtas 279 886 kontrabandas cigaretes, portāls "Delfi" noskaidroja dienestā.

Indras muitas kontroles punktā, pārbaudot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāvu, muitas kinologam ar dienesta suni radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonā ar čuguna kravu.

Sadarbībā ar Valsts robežsardzi tika veikta fiziskā kontrole un atklāts, ka četros vagonos paslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Tajos atradās 130 000 cigarešu "Minsk", "NZ", "Premjer" un "Queen" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Savukārt 17. septembrī, veicot kravas vilcienu kontroli Indras muitas kontroles punktā, muitas kinologs ar darba suni atklāja kontrabandas cigarešu slēptuvi lokomotīves ventilācijas sistēmā.

Sadarbībā ar robežsargiem tika veikta kontrole, tās rezultātā izņemtas 49 900 cigaretes "Premjer" un "NZ" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Arī 12. septembrī muitas kinologs ar darba suni atklāja nedeklarētas cigaretes vilcienā, kas iebrauca no Baltkrievijas puses un ieveda čuguna kravas. Divos vagonos bija paslēptas kartona kārbas, kurās atradās 50 000 cigarešu "Premjer" un "Queen" jeb 2500 paciņas cigarešu.

Savukārt Rīgas brīvostas muitas kontroles punkta amatpersonas 17. septembrī, pamatojoties uz uzņēmuma pārstāvja sniegto informāciju par kravas izkraušanas laikā konstatētām cigaretēm, veica no Krievijas ievestās čuguna kravas padziļināto kontroli.

Tās rezultātā tika izņemtas 49 986 cigaretes "Minsk", "Premjer" un "Queen" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 49 000 eiro.

Lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!