Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas transportlīdzekļu kontroli, konstatēja vairāk nekā 12 400 paciņas kontrabandas cigarešu. Kopumā 248 092 cigaretes bija paslēptas vilcienu vagonos ar čuguna un rūdas kravām un kabīnes jumtā, portāls "Delfi" uzzināja dienestā.

Šī gada 16. oktobra naktī Indras muitas kontroles punktā muitas un Valsts robežsardzes amatpersonas veica kravas vilciena, kas iebrauca no Baltkrievijas, kontroli un konstatēja, ka vairākos vagonos zem rūdas gabalu slāņa paslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Tajos atradās kopumā 120 000 cigarešu "NZ" un "Queen" (6000 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Savukārt 15. oktobra naktī, analizējot skenētā kravas transportlīdzekļa attēlus, muitas ekspertiem radās aizdomas par nedeklarētu preču slēpšanu automobiļa jumtā. Silenes muitas kontroles punkta amatpersonas veica automobiļa fizisko kontroli un atklāja, ka zem kabīnes jumta apšuvuma noslēptas 250 paciņas cigarešu "NZ", "Dove" un "Queen" (5000 cigaretes) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Turpretim šī gada 14. oktobrī Rīgas brīvostas muitas kontroles punkta amatpersonas, pamatojoties uz uzņēmuma pārstāvja sniegto informāciju par kravas izkraušanas laikā konstatētām cigaretēm, veica no Baltkrievijas ievestās čuguna kravas padziļināto kontroli un izņēma 28 092 cigaretes "NZ" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Šī gada 13. oktobrī Indras muitas kontroles punktā muitas kinologam, ar darba suni pārbaudot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāvu, radās aizdomas par cigarešu slēpšanu vagonā ar čuguna kravu. Kontrole tika turpināta kopā ar Valsts robežsardzes amatpersonām, kuras atklāja kontrabandas cigaretes vēl citā vagonā. Kontroles rezultātā tika izņemti 95 000 cigarešu "NZ" (4750 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!