Foto: LETA

Trešdien, 4. janvārī, neilgi pēc pulksten 15 Rīgas pašvaldības policija (RPP) saņēma izsaukumu, ka Kundziņsalā Sarkandaugavas ūdenstilpē ielūzis astoņus gadus vecs zēns, kuru no ūdens izvilcis garāmbraucošs kravas auto vadītājs, portālu "Delfi" informēja RPP.

Ierodoties notikuma vietā, likumsargi konstatēja, ka uz vietas jau strādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāde. Tāpat notikuma vietā atradās izsaucējs, kurš paskaidroja, ka apturējis savu transportlīdzekli, jo redzējis, kā kravas transportlīdzekļa vadītājs ieskrējis ūdenstilpē, no kuras ārā izvilcis nepilngadīgu zēnu, tādēļ par notikušo ziņojis arī operatīvajiem dienestiem.

Konstatēts, ka pats kravas automašīnas vadītājs notikuma vietā vairs neatradās, jo sagaidījis ārstu brigādi un devies tālāk. Tomēr pēc telefona sarunas ar slīkstošā zēna vecākiem, viņš atgriezās notikuma vietā. Vīrietis paskaidroja, ka braucis garām un pamanījis vairākus bērnus pie krasta, taču viens no viņiem bija jau zem ledus, pēc kā izkāpis no automašīnas un skrējis glābt zēnu.

Pēc medicīniskās apskates ārsti pieņēma lēmumu, ka bērna hospitalizācijas nav nepieciešama, tādēļ bērns tika nodots vecākiem.

RPP izsaka pateicību garāmbraucošajam kravas transportlīdzekļa vadītājam, kurš nekavējoties reaģēja uz izglāba zēna dzīvību.

Policija aicina vecākus pārrunāt ar bērniem ledus bīstamību, piekodinot, ka uz ledus nedrīkst ne tikai kāpt, bet arī rotaļāties un uzturēties tā tuvumā, īpaši, kad laikapstākļi ir mainīgi un tas kļūst trausls, neizturīgs un ļoti bīstams.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!