Foto: Valsts policija

Valsts policija (VP) Rīgas autoostā aizturēja divus vīriešus, kuru ceļojumu koferos tika atrasti kopumā pieci kilogrami marihuānas, "Delfi" uzzināja policijā.

Viena vīrieša dzīvesvietā tika konstatēts kokaīns.

VP bija saņēmusi informācija par kurjeriem, kuri ved narkotiskās vielas no Spānijas uz Igauniju.

Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrota viņu identitāte un 20. janvārī VP Rīgas reģiona pārvaldes 4. biroja 1. nodaļas likumsargi Rīgas autoostā aizturēja pirmo kurjeru – Latvijas pilsoni.

Viņa čemodānā tika konstatēti 2,5 kilogrami marihuānas. Savukārt, veicot kratīšanu viņa dzīvesvietā, tika konstatēti arī 10 grami kokaīna.

Nākamajā dienā, 21. janvārī, Rīgas autoostā tika aizturēts arī otrs kurjers – Igaunijas pilsonis, kura līdzi paņemtajā koferī arī tika atrasti 2,5 kilogrami marihuānas.

VP rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturēšanas brīdī vīrieši bija ceļā no Spānijas uz Igauniju, un Latvijā viņiem bija ieplānota pārsēšanās citā autobusā.

Latvijas valstspiederīgais iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā saistībā ar ekonomiskajiem noziegumiem, savukārt otrs vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka abi vīrieši ilgstoši nodarbojušies ar narkotiku pārvadāšanu no Spānijas un Igauniju, saņemot par to naudas atlīdzību.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta otrās daļas par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vielām lielā apmērā.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!