Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā esošajā kriminālprocesā par iespējamu kukuļošanu Ropažu novada pašvaldībā tiesības uz aizstāvību pienākas astoņām personām, portāls "Delfi" uzzināja birojā.

KNAB kriminālprocesu uzsāka 2022. gada 24. oktobrī un izmeklēšanu veic par Krimināllikuma 323. panta pirmajā daļā, 320. panta pirmajā daļā un 20. panta ceturtajā daļā paredzētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, proti, kukuļdošanu, kukuļņemšanu un kukuļņemšanas atbalstīšanu.

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā pārbauda iestādes rīcībā nonākušo informāciju par iespējamu Ropažu novada pašvaldības amatpersonu kukuļošanu, ko fiziska persona īstenojusi juridiskas personas interesēs, kā arī par kukuļņemšanas atbalstīšanu. Iespējamās kukuļošanas mērķis bijis panākt juridiskās personas uzvaru pašvaldības rīkotajos publiskajos iepirkumos, kas īstenoti laika posmā no 2021. gada līdz kriminālprocesuālo darbību veikšanai.

Pašlaik astoņām kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību. Septiņām no šīm personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. KNAB turpina veikt pirmstiesas izmeklēšanu un nostiprināt iegūtos pierādījumus.

Iepriekš vēstīts, ka aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka kukuļošanā varētu būt iesaistīta bijusī Garkalnes pašvaldības izpilddirektore Jeļena Toca.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!