Foto: LETA

Šī gada 13. februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļai uzsākt kriminālvajāšanu pret sešām fiziskām personām par krāpšanu lielā apmērā, kā arī diviem bijušajiem Rīgas pilsētas pašvaldības nodibinājuma "Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs" (RTAB) valdes locekļiem par iepriekšminēto noziedzīgo nodarījumu atbalstīšanu, portāls "Delfi" uzzināja birojā.

KNAB vienai no bijušajām valsts amatpersonām inkriminē arī dienesta viltojumu.

"Delfi" rīcībā esošā informācija liecina, ka iesaistītās amatpersonas ir bijusī nodibinājuma vadītāja Vita Jermoloviča un agrākais RTAB valdes loceklis, kā arī partijas "Saskaņa" biedrs Maksims Tolstojs.

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka sešas noziedzīgajos nodarījumos iesaistītās personas fiktīvi nodarbinātas Rīgas pilsētas pašvaldības nodibinājumā, no tā izkrāpjot finanšu līdzekļus lielā apmērā.

Divas Rīgas pilsētas pašvaldības nodibinājuma bijušās valsts amatpersonas šādu krāpšanu atbalstījušas.

Izmeklētie noziedzīgie nodarījumi īstenoti laika posmā no 2012. gada 2. aprīļa līdz 2019. gada 31. janvārim.

Tāpat KNAB pirmstiesas izmeklēšanā noskaidroja, ka viena bijusī valsts amatpersona veica dienesta viltojumu, proti, parakstīja un izmantoja dokumentus, kas satur apzināti nepatiesu informāciju saistībā ar komandējumu.

Noziedzīgo darbību rezultātā Rīgas pilsētas pašvaldībai nodarīti 280 822,73 eiro zaudējumi.

Šā gada 16. janvārī KNAB konkrēto kriminālprocesu izdalīja no iestādes iepriekš uzsākta kriminālprocesa.

KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļai, noslēdzis attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu.

Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

"Delfi" jau rakstīja, ka 2019. gada maijā KNAB iepriekš sāktā kriminālprocesā par iespējamiem RTAB amatpersonu noziedzīgiem nodarījumiem veica kratīšanu nodibinājuma telpās.

Pēc vairāku stundu ilgām darbībām, KNAB aizveda nodibinājuma vadītāju Jermoloviču. Vēlāk gan viņa tika atbrīvota.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!