Foto: DELFI

Par savas bijušās sievas noslepkavošanu meklētais Leons Rusiņš ir ievietots Eiropola meklētāko noziedznieku datu bāzē. Tajā minēts, ka Rusiņš ir bīstams.

Jau rakstīts, ka 16. aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nodurta 1983. gadā dzimusi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Leons Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika.

Valsts policijas priekšnieks ir uzdevis sākt dienesta pārbaudi, lai "pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli". Ruks uz šo gadījumu aicināja skatīties plašāk, proti, būtu nepieciešams veikt grozījumus likumos, kas paredzētu bargāku atbildību par gadījumiem, kad persona nepilda jau tiesas noteiktos pienākumus.

Kā vēstīts Valsts policijas mājaslapā, Eiropola (Europol) pirmsākumi meklējami 1992. gada 7. februārī, kad tā izveidošanu apstiprināja Māstrihtas līgumā par Eiropas Savienību. Eiropols savu mītni izvietoja Hāgā, Nīderlandē, un 1994. gada 3. janvārī, dibinot Eiropola Narkotiku apkarošanas vienību (EDU), tā primārais un galvenais uzdevums bija cīņa ar narkotisko vielu nelegālu apriti Eiropas Savienības teritorijā. Pakāpeniski Eiropola kompetencē pievienojās cīņa ar citām organizētās noziedzības formām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!