Foto: F64

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē aizvadītajā diennaktī Valsts robežsardzes amatpersonas konstatēja 30 likumpārkāpējus, portālu "Delfi" informēja robežsardzē.

Kā ziņoja robežsardzē, uz ārējām robežām konstatēti 17 robežpārkāpēji, tajā skaitā konstatēts viens ārzemnieks ar viltotiem dokumentiem.

Lidostas „Rīga" robežkontroles punktā konstatēts viens Argentīnas pilsonis, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Argentīnas pilsoņa pasi. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess. Kriminālprocesa ietvaros viltotais dokuments izņemts, norāda robežsardzē.

Savukārt Grebņevas, Terehovas, Pāternieku, Silenes un lidostas „Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Baltkrievijas, vienam Ukrainas un vienam Krievijas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Vēl diviem Krievijas un diviem Ukrainas pilsoņiem ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Terehovas un Lidostas „Rīga" robežkontroles punktā konstatēti trīs Uzbekistānas pilsoņi un viens Ukrainas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks, nav derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas) Šengenas zonas valstīs.

Personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti divām personām – vienam Armēnijas un vienam Azerbaidžānas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 11 personām – diviem Baltkrievijas, diviem Latvijas, diviem Ukrainas, vienam Krievijas, vienam Kazahstānas, vienam Kirgizstānas, vienam Moldovas un vienam Uzbekistānas pilsonim, ziņoja robežsardzē.

No nelikumīgas Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas šķērsošanas šogad atturēti 3709 cilvēki. Šogad humānu apsvērumu dēļ uzņemti 185 cilvēki, norāda robežsardzē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!