Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas robežas ar Krieviju un Baltkrieviju, novērsa 209 600 cigarešu kontrabandu. Cigaretes bija paslēptas graudaugu granulu kravās un tukšos hopertipa vagonos, portāls "Delfi" uzzināja VID.

25. maijā Zilupes muitas kontroles punkta amatpersonas veica kontroli kravas vilcienam, kas iebrauca Latvijā no Krievijas. Vilciena sastāvs tika pārbaudīts ar kravu kontroles rentgena iekārtu.

Analizējot skenējumu attēlus, muitniekiem radās aizdomas, ka vagonā ar graudaugu atlikumu kravu tiek slēptas arī nedeklarētas preces.

Padziļinātās kontroles laikā muitas amatpersonas atklāja, ka graudaugu granulās ir ierakti saiņi ar kontrabandas cigaretēm. Tajos atradās 67 200 cigaretes "NZ" un "Queen" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām un 42 400 cigaretes "Kenzo" bez akcīzes nodokļa markām.

Kopumā tika izņemtas 109 600 cigaretes jeb 5480 paciņas cigarešu.

Ceturtdien tika novērsta arī cigarešu kontrabanda no Baltkrievijas. Indras muitas kontroles punktā, pārbaudot vilciena sastāvu, Valsts robežsardzes (VRS) amatpersonas pamanīja, ka pie tukšu hopertipa vagonu sienām piestiprināti polietilēna iepakojumi ar cigaretēm.

Kopā ar muitniekiem tika veikta padziļinātā kontrole, tās rezultātā izņemti 100 000 cigarešu jeb 5000 paciņas cigarešu "NZ", "Minsk" un "Queen" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!