Fоtо: LETA

Bijušais Saeimas deputāts, partijas "Konservatīvie" biedrs Reinis Znotiņš konfliktā ar kaimiņiem bijis agresīvs un rupji lamājies, kā arī lielījies ar savu bijušo amatu, liecina video, kas parādījies interneta sociālajos tīklos pēc tam, kad Znotiņš publiski vainoja kaimiņus nepareizā sarunvalodas izvēlē.

Minētajā video, kurā gan atsevišķi fragmenti varētu būt izgriezti, redzams un dzirdams, ka Znotiņš liek kaimiņam viņā klausīties, jo viņš esot ilgu laiku vadījis šo valsti. Bijušais deputāts arī pārmet kaimiņam nepietiekamu ieguldījumu, lai palīdzētu Latvijas tautai.

Video redzams un dzirdams, ka kaimiņš ar Znotiņu sarunājas latviski un aicina viņu doties mājās, norādot, ka ir gatavs parunāties tad, kad Znotiņš būs izgulējis dzērumu. Znotiņš savukārt informē kaimiņu par iespēju "dabūt pi**i", bet vēlāk nosauc viņu par pidarastu, pēc kā arī izceļas fizisks konflikts starp abiem vīriešiem.

Kā redzams video, kamēr Znotiņš ar kaimiņu kāpņutelpā guļ zemē un konfliktē, kāda sieviete saka, ka izsauks policiju. Ierodas vēl viens vīrietis, kurš palīdz bijušo deputātu pieturēt, bet tikmēr viņš draud, ka "šitie vatņiki tiks izmesti no šitās valsts".

Konflikta vietā kāpņulaikā ierodas arī Znotiņa sieva, kura mudina viņu doties augšā, bet viena no kaimiņienēm saka, ka viņš nekur neies, kamēr nesagaidīs policiju. Znotiņš savukārt aicina sievu piezvanīt kādai personai, kā arī sola ar policiju visu nokārtot, bet vienam no kaimiņiem draud, ka viņa seja tiks izsmērēta pret bruģi.

Vēlāk video redzams, ka atbrauc policija, kura aicina Znotiņu doties izgulēt reibumu, bet viņš policistiem draud piezvanīt iekšlietu ministram Mārim Kučinskim (AS).

Znotiņš svētdien sociālajos tīklos rakstīja, ka 30. jūlijā viņš uzstājis, ka Latvijā jārunā latviski, bet krievu izcelsmes kaimiņi sākuši viņu žņaugt kāpņutelpā. Bijušais deputāts pauda sašutumu, ka atbraukušie policisti apgalvojuši, ka vainīgs ir viņš, jo izprovocējis krievus.

Aģentūrai LETA Znotiņš otrdien plašāku komentāru par savu ierakstu nesniedza, vien norādīja, ka minēto risināšot tiesas ceļā. Savukārt trešdienas vakarā pēc video parādīšanās Znotiņš uz aģentūras LETA zvaniem neatbildēja.

Nedaudz vēlāk Znotiņš tviterī ierakstīja, ka vēlas atvainoties tiem, kurus aizskāra viņa uzvedība, "arī tiem, kuri tiek pieminēti, kam ar konfliktu nav saistības". Bijušais deputāts norāda, ka rīkojies pārsteidzīgi, tomēr piebilst, ka "pilna notikumu gaita nav atspoguļota, veidojot vienpusēju un tendenciozu notikušā vēstījumu".

Valsts policija iepriekš, pirms video parādīšanās publiskajā telpā, sociālajos tīklos norādīja, ka notikuma faktiskie apstākļi bijuši ne gluži tādi, kā publiski izskanējis.

Saskaņā ar policijas sniegto informāciju, 30. jūlijā ap plkst. 22 tika saņemts izsaukums par kaimiņu savstarpēju konfliktu, kura laikā pārkāptas vispārpieņemtās uzvedības normas un traucēta sabiedriskā kārtība.

Par faktu policijā sākts administratīvā pārkāpuma process par sīko huligānismu. Par šādu pārkāpumu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 500 eiro.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !