Foto: F64

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēšanu lietā, kur Ventspilī divus gadus vecs bērns ticis pie narkotikām – izdzēris 10 mililitrus metadona. Bērns nonācis bezsamaņā, un aizvests uz slimnīcu, kur noskaidrots, ka viņš iedzēris arī amfetamīnu, portālu "Delfi" informēja VP.

VP pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par cietsirdīgu apiešanos ar mazgadīgo un par smaga miesas bojājuma nodarīšanu aiz neuzmanības. Proti, vecāki, apņemoties ievērot metadona glabāšanas un lietošanas noteikumus, tos neievēroja, kā rezultātā viņu dēls izdzēra šķidrumu, nonākot bezsamaņā.

Pagājušā gada septembrī Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Ventspilī slimnīcā ievietots divgadīgs bērns, kurš izdzēris aptuveni 10 mililitrus narkotiskās vielas – metadonu, pēc kā bērns tajā pašā vakarā pārvests uz medicīnas iestādi Rīgā. Par notikušo nekavējoties tika informēta Bāriņtiesa un Sociālais dienests.

VP par notikušo tika uzsākts kriminālprocess un nozīmētas ekspertīzes, kurās secināms, ka zēnam konstatēta saindēšanās ar metadonu un amfetamīnu, kas izsauca dzīvības apdraudējumu, proti elpošanas mazspēju un bezsamaņu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrietis un viņa sieva, atrodoties savā dzīvesvietā un, būdami mazgadīgā vecāki, kuriem ir pienākums rūpēties par bērnu un viņa drošību, ar savu nolaidīgo rīcību apdraudēja bērna dzīvību. Vīrietis, būdams metadona programmas dalībnieks, lai lietotu metadona šķidrumu mājas apstākļos, tika iepazīstināts un apņēmās ievērot metadona glabāšanas un lietošanas noteikumus.

Tāpat viņa sieva ar šiem noteikumiem tika iepazīstināta un apņēmās tos ievērot, proti – metadonam jāatrodas bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.

Tomēr tas netika ievērots – metadona šķidruma pudelīte tika atstāta mazgadīgam brīvi pieejamā vietā – virtuvē, ledusskapī un bērns, neapzinoties sekas, izdzēra to, tādā veidā saindējoties.

Ekspertīzē noteikts, ka bērns iedzēris ne tikai metadonu, bet arī amfetamīnu, kas nozīmē, ka amfetamīns, visticamāk, piejaukts pie jau esošā metadona šķidruma.

Secināms, ka abu vecāku nolaidības rezultātā tika apdraudēta mazgadīgā dzīvība, nodarot viņam fiziskas ciešanas.

Saskaņā ar Krimināllikumu, bargākais sods par šādu noziedzīgu nodarījumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.

Šobrīd zēna mamma atrodas ieslodzījuma vietā cita kriminālprocesa ietvaros par narkotisko vielu apriti, kurā apcietinājums noteikts kā drošības līdzeklis.

Savukārt bērns atrodas drošībā – pagaidu ģimenē un Bāriņtiesa lemj par bērna aprūpes tiesībām, norāda VP.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!