Pagājušajā nedēļā Valsts policija (VP), veicot vairākas kratīšanas, kādā garāžā Olainē uzgāja 180 800 nelegālu tabakas izstrādājumu ar Baltkrievijas akcīzes markām un bez tām.

Tāpat atsavināti vairāk nekā 58 000 eiro skaidras naudas, kas, visticamāk, iegūta noziedzīgā ceļā.

Par šo preču apriti aizturēts vīrietis, kurš jau iepriekš sodīts par analoģiskām darbībām, portālu "Delfi" informēja VP.

9. novembrī, īstenojot izmeklēšanas darbības kriminālprocesā, VP Pierīgas Dienvidu iecirkņa policisti veica trīs kratīšanas – aizdomās turētā vīrieša dzīvesvietā, automašīnā un īrētā garāžā.

Tā rezultātā garāžā tika konstatēts un atsavināts 180 800 vienību nelegālo tabakas izstrādājumu, to vidū ir cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām, kā arī bez akcīzes markām.

Savukārt vīrieša dzīvesvietā policisti izņēma skaidru naudu – 58 675 eiro, kas, iespējams, iegūta nelikumīgā ceļā.

Par nelikumīgo akcīzes preču apriti aizturēts 1962. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš sodīts par šādām darbībām.

Policijai ir pamats uzskatīt, ka vīrietis ilgstoši nodarbojies ar nelikumīgo cigarešu tirgošanu un pārdevis tās dažādos apjomos, pauž likumsargi.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.
Aizdomās turētajam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !