Foto: DELFI

Valsts policija (VP) saistībā ar piektdien notikušo slepkavību Rēzeknē aizturējusi arī iepriekš meklēto iespējamo šāvēju – 1975. gadā dzimušo Igoru Haitu (attēlā), portālu "Delfi" informēja VP.

VP 17. novembrī ap pulksten 13.58 saņēma informāciju, ka Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 190A, pie būvniecības veikala raidīti vairāki šāvieni pret 1963. gadā dzimušu vīrieti, kurš notikuma vietā no gūtajiem ievainojumiem gāja bojā. "Delfi" jau rakstīja, ka tas ir SIA "Lūsēni" vadītājs un Ludzas novada domnieks Andris Ļubka.

Šāvējs pameta notikuma vietu ar automašīnu "VW Touareg", vēsta policijā, norādot, ka nekavējoties tika uzsākti plaši meklēšanas pasākumi, kuru laikā VP izsludināja speciālo plānu "Slazdi", piesaistot policijas spēkus vainīgās personas meklēšanai un aizturēšanai.

Aptuveni pusotras stundas laikā tika noskaidrots un aizturēts meklētās automašīnas vadītājs.

Skaidrojot notikušā apstākļus, iegūta informācija, ka šāvējs ir 1975. gadā dzimušais Igors Haits, kurš izkāpa no automašīnas Rēzeknes novadā, Vērēmu pagastā. Viņš bija ģērbies tumšā sporta apģērbā. Pēcāk arī viņš aizturēts.

VP papildina, ka policija veic nepieciešamās procesuālās darbības, izmeklēšana turpinās.

Šobrīd policijas rīcībā esošā sākotnējā informācija liecina, ka mirkli pirms noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas starp iesaistītajām personām notika savstarpējs konflikts.

"Lursoft" dati liecina, ka 1975. gadā dzimušais Haits ir patiesā labuma guvējs, kā arī valdes loceklis būvniecības uzņēmumā "Rēzeknes būvserviss". 2022. gadā "Rēzeknes būvserviss" apgrozīja 869 041 eiro un gadu noslēdza ar 154 103 eiro zaudējumiem.

Foto: Valsts policija

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka Rēzeknē pie veikala "KSenukai" nošauts uzņēmuma "Lūsēni" vadītājs Andris Ļubka, portālam "Delfi" apstiprināja uzņēmumā.

Kā "Delfi" pauda uzņēmuma pārstāvis Edvīns Dzenis, Ļubka nogalināts ar pieciem šāvieniem.

Par notikušo VP uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu.

Krimināllikums par to kā sodu paredz piemērot mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Patlaban notiek izmeklēšana un tiek veiktas nepieciešamās procesuālās darbības.

VP skaidro notikušā apstākļus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!