Foto: LETA

Naktī uz ceturtdienu, 11. janvāri, Jūrmalā, Slokā, uz ielas atrasts 13 gadus vecs pusaudzis ar durtām brūcēm. No gūtajiem ievainojumiem viņš gāja bojā vēl pirms mediķu ierašanās, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā.

Ap pulksten vieniem naktī Jūrmalas pašvaldības policisti, pildot darba pienākumus Jūrmalā, Slokā, netālu no ceļa pamanīja uz zemes guļam pusaudzi bez samaņas ar durtām brūcēm. Pašvaldības policisti uz notikuma vietu izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, bet diemžēl cietušais gāja bojā vēl pirms mediķu ierašanās.

Saņemot informāciju par notikušo, uz notikuma vietu izbrauca Valsts policijas policisti, kuri nekavējoties uzsāka notikušā izmeklēšanu. Tika noskaidrots, ka bojāgājušais ir 13 gadus vecs pusaudzis.

Sākotnējā informācija liecina, ka iepriekšējā vakarā pirms pusnakts vairāki jaunieši, kuri dzīvo sociālas aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādē, bija devušies uz Rīgu, lai, iespējams, lietotu alkoholiskos dzērienus.

Pēc tam viņi ar vilcienu atgriezušies Slokā, kur satikušies ar diviem sava vecuma jauniešiem, no kuriem viens vēlāk tika nogalināts. Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka starp minēto jauniešu kompāniju, kā arī cietušo jaunieti un viņa draugu bija norisinājies konflikts, kura laikā viens no jauniešu grupas, kas dzīvo bērnunamā, viņam divas reizes iedūris ar nazi – sirds un vēdera rajonā. Un pēc notikušā jauniešu grupa notikuma vietu pametusi, atstājot ievainoto jaunieti ar viņa draugu.

Tajā pašā naktī Jūrmalas iecirkņa policisti ieradās sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādē, kur sastapa iesaistītos jauniešus, kuri kopā ar audzinātājām tika nogādāti policijas iecirknī.

Jāpiemin, ka pusaudzis, kurš iedūris otram ar nazi, iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par klaiņošanu un zādzību no veikala. Pusaudzis, kurš tiek turēts aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu, vēl nav sasniedzis 14 gadu vecumu, bet par tālākām darbībām tiek lemts.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta 12. punkta – par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavots nepilngadīgais.

Izmeklēšanas laikā tiek skaidroti precīzi notikušā apstākļi un motīvi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!