Foto: DELFI
Rīgas pilsētas tiesai nosūtīta krimināllieta medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa noteikšanai personai par huligānismu, kas saistīts ar Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes Evaņģēliski luteriskās baznīcas mantas bojāšanu un iznīcināšanu, kā arī pretošanos varas pārstāvjiem, portāls "Delfi" uzzināja prokuratūrā.

Pirmstiesas procesā noskaidrots, ka pagājušā gada 23. jūlijā apsūdzētā persona iegāja Rīgas Vecajā Svētajā Ģertrūdes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā Ģertrūdes ielā 8, un, ignorējot sabiedrībā vispārpieņemtās uzvedības normas, draudēja ēkas dežurantei pielietot pret viņu fizisku spēku.

Apsūdzētais no līdzi paņemtajām pudelēm pie kristāmtrauka tīši izlēja ūdeni un izkaisīja smiltis, kā arī tīši sasita draudzei piederošo svētbildi, māla vāzi un kolonnas apgaismojuma kupolu.

Pēc trīs dienām Valsts policijā apsūdzētais tika pratināts aizturētās personas statusā un, būdams narkotisko vielu ietekmē, sāka izturēties agresīvi. Saņemot no inspektoriem aizrādījumu un aicinājumu nomierināties, apsūdzētais turpināja izturēties agresīvi un pielietoja pret viņiem fizisku spēku.

Tā kā pirmstiesas kriminālprocesa laikā tika noskaidrots, ka šī persona minētos noziedzīgos nodarījumus izdarījusi, būdama nepieskaitāmības stāvoklī, prokurors pieņēma lēmumu par krimināllietas nosūtīšanu tiesai medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa noteikšanai.

Medicīniska rakstura piespiedu līdzekli tiesa nosaka personai, kura izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, būdama nepieskaitāmības stāvoklī, vai kura pēc noziedzīga nodarījuma izdarīšanas vai sprieduma taisīšanas saslimusi ar tādiem psihiskiem traucējumiem, kas atņēmuši tai spēju saprast savu darbību vai to vadīt, ja šī persona pēc izdarītā nodarījuma rakstura un sava psihiskā stāvokļa ir bīstama sabiedrībai.

Portāls "Delfi" pērn jau vēstīja, ka svētdien, 23. jūlijā, Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes luterāņu baznīcā uzdarbojies vandalis.

Mācītājs sociālajā medijā "X" (toreiz "Twitter") rakstīja, ka vandalisma akta laikā uzbrucējs ir sabojājis kristības trauku un iznīcinājis kādu ikonu, kā arī izteicis nāves draudus mācītājiem.

Tāpat portāls "Delfi" vēstīja, ka vandalis uzbrukumam baznīcai šķietami bija gatavojies – viņa seju klāja teatrāla maska, bet rokās bija koka nūja, kas baznīcas dežurantei atgādināja rungu, sarunā ar portālu "Delfi" atklāja draudzes priekšnieks Mārtiņš Vīndedzis. Par to vairāk var lasīt šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!