Foto: LETA

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par gadījumu pagājušā gada maijā Rīgā, Imantas mikrorajonā, kur seši nepilngadīgie huligānisku motīvu vadīti piekāva citu puisi. Pret diviem nepilngadīgajiem policija rosinājusi prokuratūru sākt kriminālvajāšanu, portāls "Delfi" noskaidroja VP.

Savukārt pret četriem citiem nozieguma dalībniekiem, kuri nav sasnieguši vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība, policija aicina tiesu lemt par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu.

Jau vēstīts, ka pērn 5. maijā Valsts policija saņēma izsaukumu no aculieciniekiem uz Rīgu, Anniņmuižas meža masīvu, par to, ka vairāki pusaudži sit savu vienaudzi.

Reaģējot uz izsaukumu, uz norādīto vietu devās Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona un Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvaldes likumsargi.

Kad policisti ieradās notikuma vietā, tur atradās cietušais – 2009. gadā dzimis pusaudzis, un aculiecinieki, taču uzbrucēji notikuma vietu bija pametuši.

Pēc konflikta vairāku dienu garumā Imantā jaunieši nesankcionēti pulcējās, lai "skaidrotu attiecības", taču tas nenoveda pie nopietnākiem konfliktiem.

Likumsargi uzsāka izmeklēšanu, kā rezultātā tika noskaidroti un policijas iecirknī nogādāti visi iesaistītie pusaudži.

Izrādījās, ka divi uzbrucēji bija sasnieguši 14 gadu vecumu, tātad ir saucami pie kriminālatbildības, taču četri nozieguma izdarīšanas brīdī bija mazgadīgi. Viņi bezkaunīgi, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, huligānisku tieksmju vadīti pret 2009. gadā dzimušo puisi bija pielietojuši fizisku vardarbību.

Cietušais uzbrucējus nav pazinis, kā arī viņam tika uzbrukts vairāku citu personu klātbūtnē, kuri to novēroja.

Saistībā ar notikušo VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

2024. gada 12. janvārī materiāli attiecībā pret četrām personām, kuras nav sasniegušas kriminālatbildības vecumu, proti, 14 gadus, izdalīti un nosūtīti tiesai jautājuma par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu izskatīšanai.

Savukārt attiecībā pret divām personām kriminālprocess tika nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligāniskajām darbībām attiecībā pret nepilngadīgo, nodarot viņam miesas bojājumus, izdarot to personu grupā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!