Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Šā gada 19. janvārī Valsts policija (VP) nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par pērn, Rīgā, Akmens ielā personu grupā izdarītu jauna vīrieša slepkavību. Par šo noziegumu tika aizturētas divas personas, kurām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

Pērn 15. februārī VP saņēma informāciju no Neatliekamā medicīniskā dienesta par Rīgā, Akmens ielā, uz ielas atrastu cilvēka līķi ar miesas bojājumiem.

Ierodoties notikuma vietā, informācija apstiprinājās. Uz aizdomu pamata par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, policijas darbinieki pagājušā gada 22. februārī aizturēja 1997. gadā dzimušu vīrieti, bet 14. martā tika aizturēts 2002. gadā dzimis vīrietis. Abas personas pirmstiesas izmeklēšanas laikā atzītas par aizdomās turētām personām. Personas savā starpā nav bijušas pazīstamas. Tiesa abām personām piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Šā gada 19. janvārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas amatpersonas kriminālprocesu nodeva Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 117. panta 10. punkta (par slepkavību, ja to izdarījusi personu grupa).

Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!