Foto: F64

Pirmdienas rītā Valsts policija saņēma informāciju par, iespējams, iereibušu autovadītāju Rīgā, Tvaika ielā. Policija sievieti pieķēra braucam alkohola reibumā un bez autovadītāja apliecības. Mēģinot izvairīties no soda, viņa piedāvāja policistiem 1000 eiro un juvilierizstrādājumus, portāls "Delfi" informēja VP.

Autovadītāja brauca ar koplietošanas auto. 1991. gadā dzimusī sieviete tika aizturēta un ievietota īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Par izdarītājiem pārkāpumiem VP uzsāka divus kriminālprocesus – vienu pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, proti par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt otrs kriminālprocess ir uzsākts pēc Krimināllikuma 262. panta pirmās daļas par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!