Foto: LETA

Valsts policija administratīvi sodījusi abus Krievijas pilsoņus, kuri pirms tā dēvētajām Krievijas prezidenta vēlēšanām piektdienas rītā pie Krievijas vēstniecības izrādīja agresiju.

Pēc aizturēšanas abi Krievijas pilsoņi atbrīvoti. Tāpat viņiem bijušas derīgas uzturēšanās atļaujas Latvijā, skaidroja Valsts policijā.

Jau ziņots, ka piektdien īsi pirms plkst.9 vairākas personas bija pulcējušās pie Krievijas vēstniecības konsulāta ar nodomu "vēlēt", lai gan piektdien un sestdien to darīt nav paredzēts.

Lai noskaidrotu personu identitāti, tika veikta dokumentu pārbaude.

Divas personas ignorēja amatpersonu prasību uzrādīt dokumentus, kļuva agresīvas, izrādīja pretošanos, krita gar zemi un skaļi bļaustījās. Personas aizturētas un nogādātas policijas pārvaldē tālāku procesuālo darbību veikšanai.

Latvijā pie "vēlēšanu" norises vietām Rīgā Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonas veiks stingru Krievijas valsts piederīgo uzturēšanās nosacījumu Latvijā ievērošanas kontroli. Valsts robežsardzes amatpersonas pārbaudīs katra vēlētāja personu apliecinoša dokumenta, uzturēšanās tiesību apliecinoša dokumenta - vīzas vai uzturēšanās atļaujas - derīgumu termiņu un personas uzturēšanos Latvijā likumību.

Ja personas atteiksies atklāt savu identitāti un nesniegs informāciju amatpersonām, nepildīs amatpersonu likumīgās prasības, kā arī veiks citus pārkāpumus, tās tiks aizturētas un viņu atbildība tiks vērtēta ar visu likuma bardzību.

Šajā nedēļas nogalē Latvijas dienesti strādā pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu Latvijā sabiedrisko kārtību un drošību, kā arī Latvijas likumu ievērošanu, tai skaitā attiecībā uz noziegumu pret mieru un kara noziegumu attaisnošanas un slavināšanas nepieļaujamību.

Krievijas pilsoņiem būs svētdien iespēja piedalīties tā sauktajās Krievijas prezidenta vēlēšanās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!