Foto: F64

Latvija nosoda Krievijas prezidenta "vēlēšanu" rīkošanu Moldovas Pārdņestras reģionā, kā arī Gruzijas reģionos – Abhāzijā un Dienvidosetijā, kas atrodas Krievijas bruņoto spēku pagaidu okupācijā, un neatzīs minēto "vēlēšanu" rezultātus šajos reģionos, portāls "Delfi" uzzināja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ministrijā uzsvēra, ka Latvija nosoda Krievijas īstenotās patvaļīgās un pretlikumīgās darbības Moldovas Pārdņestras reģionā. Latvija arī uzsver, ka Gruzijas Abhāzijas un Dienvidosetijas reģionu okupācijas turpināšana ir Krievijas īstenots starptautisko tiesību, Eiropas drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) un pašas Maskavas iepriekš uzņemto starptautisko saistību rupjš pārkāpums.

Latvija atkārtoti pauž visstingrāko atbalstu Moldovas un Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai to starptautiski atzītajās robežās.

Latvija jau iepriekš ir paudusi stingru nosodījumu Krievijas prezidenta "vēlēšanu" nelikumīgajai organizēšanai Krievijas uz laiku okupētajās un nelikumīgi anektētajās Ukrainas teritorijās.

Saeimas Ārlietu komisija iepriekš jau pieņēma paziņojumu, kurā kategoriski noraida un neatzīst to vēlēšanu leģitimitāti, ko Krievija rīko uz laiku okupētajās un nelikumīgi anektētajās Ukrainas teritorijās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!