Foto: LETA

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde četrām personām tuvākajās dienās izsniegs rīkojumu 30 dienu laikā pamest Latviju, "Delfi" uzzināja iestādē.

Svētdien Valsts robežsardze un Valsts policija pārbaudīja Krievijas pilsoņu, kuri bija ieradušies uz "vēlēšanām", imigrācijas kontroli. Tika konstatēts, ka 29 personām ir beidzies pastāvīgās uzturēšanās atļaujas termiņš.

PMLP secinājis, ka 25 no šīm personām Latvijā uzturas likumīgi – septiņām personām ir pieņemts pozitīvs lēmums par Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa vai termiņuzturēšanās atļaujas piešķiršanu, 17 personas ir iesniegušas dokumentus uzturēšanās atļauju pieprasīšanai, bet vienai personai uzturēšanās atļauja tika anulēta jau 3. janvārī, tāpēc Latvija ir jāatstāj līdz 1. aprīlim.

Četras personas tiks aicinātas Latviju pamest.

Robežsardze nedēļas nogalē veica pārbaudes arī 55 Krievijas pilsoņu dzīvesvietās, kuriem no pagājušā gada septembra vairs nav tiesiskā statusa Latvijas Republikā. Robežsargi konstatēja trīs pārkāpumus un uzsāka trīs administratīvo pārkāpumu procesus pēc Imigrācijas likuma 68.2. panta.

Tāpat tika izņemtas trīs pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, kurām beidzies derīguma termiņš.

Dzīvesvietās, kurās netika konstatētas meklējamās personas, tika aptaujāti kaimiņi un atstātas pavēstes par nepieciešamību sazināties ar Valsts robežsardzes amatpersonām.

Tāpat robežsardze nedēļas nogalē pārbaudīja Latvijā ieceļojošo personu pārbaudi, uzsvaru liekot uz Krievijas pilsoņiem, kas šķērsoja ārējo robežu.

Kopumā caur Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktu aizvadītās nedēļas nogalē izceļoja 183 Krievijas Federācijas pilsoņi (piektdien – 48, sestdien – 83, bet svētdien – 52), savukārt ieceļoja 207 (piektdien – 70, sestdien – 81, bet svētdien – 56). Robežsardze atzīmē, ka šie dati krasi neatšķiras no iepriekšējās nedēļas nogales, kad caur Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktu laika posmā no 8.–10. martam izceļoja 173 Krievijas Federācijas pilsoņi, savukārt ieceļoja 172.

Nedēļas nogalē ieceļošana Latvijā liegta 11 Krievijas pilsoņiem – trīs Krievijas pilsoņiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, bet astoņiem Krievijas pilsoņiem ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ. Nav konstatēts neviens Krievijas Federācijas pilsonis, kas "vēlēšanu" dienā būtu devies uz Krieviju, un kuram būtu atteikta ieceļošana atpakaļ Latvijā.

Aizvien palielinās arī nelegālās imigrācijas spiediens uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas un pieaug to personu skaits, kas mēģina nelikumīgi iekļūt Latvijā. Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts robežsardzes amatpersonas novērsušas 136 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu, kas ir vairāk nekā ceturtā daļa no visiem šogad konstatētajiem mēģinājumiem. Svētdien konstatēts šogad līdz šim lielākais nelikumīgas robežas šķērsošanas mēģinājumu skaits – 55, savukārt sestdien bijuši 39, bet piektdien – 42 mēģinājumi nelikumīgi šķērsot valsts robežu.

Jau vēstīts, ka svētdien Latvijā notika Krievijas prezidenta "vēlēšanas", kurās nobalsoja 2,38% balsstiesīgo.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!