Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Krievijas prezidenta "vēlēšanas" no sabiedriskās kārtības un drošības puses Latvijā aizritēja bez būtiskiem starpgadījumiem. Valsts policijas (VP) novērojumi liecina, ka vēlētāju aktivitāte bija ārkārtīgi zema, sasniedzot tikai 2,38% no visiem balsstiesīgajiem Krievijas valstspiederīgajiem Latvijā, portālu "Delfi" informēja VP.

Visas dienas garumā policija kopā ar sadarbības partneriem strādāja pēc īpaša sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plāna, vienlaikus sekojot līdzi norisēm sabiedrībā un publiskajā telpā.

Valsts robežsardzei un Valsts policijai veicot Krievijas Federācijas valstspiederīgo "vēlētāju" dokumentu pārbaudes, starp 1001 "vēlētājiem" konstatētas 24 personas, kurām beidzies patstāvīgās uzturēšanās atļaujas derīguma termiņš.

Vēl trīs personām uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi pēc Imigrācijas likuma 68.2 panta. Proti, par uzturēšanos Latvijas Republikā bez derīga ceļošanas dokumenta, vīzas, uzturēšanās atļaujas, ceļošanas atļaujas, Savienības pilsoņa reģistrācijas apliecības, pastāvīgās uzturēšanās apliecības, veselības apdrošināšanas polises vai par citu uzturēšanās Latvijas Republikā nosacījumu pārkāpšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz septiņdesmit naudas soda vienībām.

Dienas laikā dažbrīd pie Krievijas vēstniecības Latvijā bija redzama mānīgi gara rinda. To veidoja ne dienestu veiktās pārbaudes, bet gan Krievijas vēstniecības darbinieki, kuri "vēlēšanu" telpās atnākušos ielaida tikai pa vienam vai pa diviem, norāda policijā. Lielākoties starp atnākušajiem bija redzami vecāka gadu gājuma cilvēki.

Līdz pulksten 20.00 administratīvi aizturētas četras personas, turklāt viena no personām aizturēta divas reizes. Administratīvie pārkāpumi bija dažādi - sabiedriskā miera traucēšana, identitātes slēpšana, dzīvesvietas nedeklarēšana, militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošana publiskā vietā un pret citu personu vērsta agresīvu uzvedība, draudot tai izdarīt kaitējumu, norādīja policijā.

Tāpat sākti 15 administratīvo pārkāpumu procesi par dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Preventīvs dienestu darbs un iepriekšējie brīdinājumi ir devuši pozitīvu rezultātu, nepieļaujot nedz sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējumu, nedz jebkādu agresorvalsts vai militārās agresijas slavināšanu un kara attaisnošanu, pauž VP.

Jau ziņots, ka Latvijā dzīvojošie Krievijas valstspiederīgie piedalīties Krievijas prezidenta vēlēšanās var svētdien, 17. martā. Vēlēšanu norisei un protesta akcijai pie Krievijas vēstniecības Rīgā varēja sekot līdzi reportāžā portālā "Delfi".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!